Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.kompozyty.com.pl/polityka_prywatnosci,s335.html

Technologia

       Szczegółowe omówienie technologii i metod wytwarzania kompozytów w zakładzie produkcyjnym Aga Kompozyty w Pisarzowicach jest dostępne w poniższych działach:

Laminaty

Laminowanie ręczne Lay-Up

Laminowanie ręczne z natryskiem żelkotu Spray-Up

RTM Aga — technologia produkcji laminatów poliestrowo szklanych wykorzystująca podciśnienie

RTM

Vacuum Infuzja

Podstawowymi materiałami stosowanymi w produkcji kompozytów są:

- żywica poliestrowa,
- żywica epoksydowa,
- żelkot,

- mata szklana,
- tkaniny z włókna szklanego,
- włókna węglowe.

       W zależności od rodzaju produkowanych wyrobów dobieramy odpowiednie surowce pozwalające na zabezpieczenie właściwej jakości produkcji oraz sposób wykonania. Asortyment stosowanych surowców jest bardzo szeroki, uwzględniający warunki, w jakich wyroby będą pracowały. Kluczowym kryterium doboru odpowiednich materiałów są wymagania konstrukcyjne oraz wytrzymałościowe stawiane wyrobom.
 

       Produkcja laminatów poliestrowo szklanych odbywa się w kilku halach produkcyjnych. Łączna powierzchnia  terenu to ponad 1,5 hektara a powierzchnia hal produkcyjnych przekracza 3500 m2. Powierzchnia produkcyjna, jak i teren przyległy stanowi własność firmy AGA KOMPOZYTY Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Spółki komandytowej.

Więcej informacji w dziale:

Produkcja

Copyright © 2010 All rights reserved           created by wizja.net